Kurallar

Son Düzenleme: 17 Ağustos 2021

KURALLAR, ÖNERİLER VE BİLGİLENDİRME

Saloon Network'un, Mojang AB ve minecraft.net ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. Sunucumuzda oluşturulan içeriklerin tamamı oyuncuların üretimidir.

HESAP & OYUN İÇİ SAHİP OLUNANLARIN GÜVENLİĞİ

1.1 Herhangi bir Saloon Network hizmetini kullanarak veya bunlara erişim sağlayarak Saloon Network Hizmet Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi'ni okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız. Hizmet Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi'ni okumak için tıklayın.

1.2 Kendini Saloon Network veya herhangi bir firma, kuruluş, topluluk gibi ortamlarda yetkili veya üst düzey biriymiş gibi tanıtmak ve/veya insanları bu şekilde kandırmak yasaktır. Cezası süresiz uzaklaştırmaya kadar gidebilir. 

1.2.2 Saloon Network yetkilileri ve yöneticileri sizlerden asla hesap şifrenizi ve özel bilgilerinizi istemez. Destek için yalnızca saloonnetwork.com/destek adresinden sizlere hizmet verir.

1.3 Oyun içerisinde eşyalarını tanımadığınız ve güvenmediğiniz kişilere vermemelisiniz. Güvenilmemesi gereken kişilere verilen eşyaların geri sağlanmasını Saloon Network yapamaz. Eşyalarınızın sorumluluğu size aittir.

1.4 Hesabınızın şifre güvenliği size aittir. Saloon Network SHA256 şifreleme metodu ile şifrelerinizi ve IP adresinizi saklamaktadır. Bu bilgiler kullanıcı sözleşmesinde de belirtildiği üzere üçüncü taraflarla asla paylaşılmaz. Sizler de şifrenizi başkaları tarafından kolayca bulunamayacak şekilde ayarlamalısınız. Çalınan hesaplarınızdan Saloon Network sorumlu olmaz.

1.5 Oyun içerisinde veya herhangi bir platformda diğer oyuncuları kandırıp onların eşyalarını çalmak yasaktır. Eşyaları çalınanın eşyaları geri verilmemekle birlikte dolandırıcılık yapan oyuncu süresiz olarak uzaklaştırılır ve gerektiğinde hesap sıfırlamasıyla karşı karşıya kalabilir.

1.6 Işınlanma (teleport) tuzakları yasaktır. Bunu yapan arkadaşlar yine dolandırıcı sayılır ve diğer oyuncuları kandırmaktan süresiz olarak uzaklaştırılabilir.

1.7 Ev adresiniz, kimlik numaranız, telefon numaranız gibi özel bilgilerinizin oyun içerisinden paylaşılması yasaktır. Kişisel bilgilerinizi paylaştığınız durumda karşılaşabileceğiniz problemlerden Saloon Network sorumlu olmaz. Bilgilerinizi paylaştığınız için gerekli görüldüğü takdirde 1 haftaya kadar susturma cezası alabilirsiniz.

1.8 Saloon Network sunucularına 40 ila 60 gün veya daha fazla bir süredir giriş yapmayan kullanıcıların verileri otomatik olarak silinebilir. Sunucumuzda adalarınızın, paralarınızın, claim haklarınızın veya bunun gibi hesabınıza ait sanal içeriğin mülkiyetine sahip olmadığınızdan içeriklerin silinmesi durumunda itiraz hakkına sahip değilsiniz. Hesapla ilişkili herhangi bir sanal içeriğin (para, ada, claim, fly hakkı vb.) otomatik olarak silinmemesi için oyunlarımıza belirli sürelerde giriş yapabilirsiniz.

HİLE & ÜÇÜNCÜ TARAF YAZILIM KULLANIMI

2.1 Hile, Makro ve benzerlerini içeren üçüncü taraf yazılım sayılabilecek tüm özel modları kullanmak sunucuda haksız kazanç elde etmek sayıldığından kesinlikle yasaktır. Saloon Network Minecraft Sunucuları'nda bunu kullananlara verilen ceza 1 hafta yasaklamadan süresiz yasaklamaya çıkabilmektedir.

2.2 Oyun içi hatalardan (buglardan) haberdar olup bunlardan faydalanmak kesinlikle yasaktır. Sunucuya verdiğiniz zarara göre hesabınız feshedilip Saloon Network ile ilgili tüm platformlardan uzaklaştırılırsınız.

TOPLULUĞA SAYGI

3.1 Saloon Network Sunucuları'na ait olan bir sosyal medya platformunda veya oyun içerisinde diğer kullanıcılara hakaret, küfür etmek, saygısızca tavırlar sergilemek toplum tarafından kabul edilemez. Bu gibi davranışların yapılması durumunda cezanız süresiz susturmaya kadar gidebilir.

3.2 Saloon Network'un bulunduğu herhangi bir platformda din, dil, ırk, cinsiyet, yaş, herhangi bir fiziki engel hakkında ayrım yapmak, başkalarını ötekileştirmek yasaktır. Bu ve bunun gibi ayrımları yapan ve/veya başkalarına zorbalık eden kullanıcılar süresiz olarak uzaklaştırma cezası alabilirler.

3.4 Herhangi bir siyasi mesaj içeren konuşma yapmak, içerik paylaşmak, diğer kullanıcıları buna dahil etmek süresiz uzaklaştırma sebebidir. 

3.5 Oyun içerisinde sahip olunan herhangi bir eşyayı para veya kredi karşılığı başka bir kullanıcıya satmak yasaktır. Bu tür bir ticaret işine giriştiğiniz takdirde hesabınız askıya alınabilir, feshedilebilir, sıfırlanabilir ve hatta süresiz olarak yasaklanabilirsiniz.

3.6 Oyun, discord veya herhangi bir Saloon Network topluluğunda sürekli aynı mesajları tekrarlamak, gönderilen mesajları yoğun bir şekilde paylaşmak yasaktır. 1 ay susturma cezasına kadar ceza alabilirsiniz.

3.7 Nefret, küfür, hakaret, siyasal mesaj içeren kullanıcı adlarıyla sunucumuzda oynanmasına rıza gösterilmez. Bu tür hesaplar süresiz olarak yasaklanır.

3.8 Saloon Network Minecraft Sunucuları'na ait olan sosyal medya platformları ve oyun içerisinde herhangi birinin kişisel bilgilerini paylaşmak yasak ve büyük bir suçtur. Başkalarının kişisel hayatı hakkında paylaşılmaması gereken özel bilgilerin topluluğumuz plaftormlarında paylaşılması durumunda bilgileri paylaşan kişiler hakkında gerektiğinde hukuki işlem başlatılır. Ayrıca oyun içerisinden süresiz uzaklaştırma alırsınız.

3.9 Herhangi bir minecraft sunucusu, grup, youtube kanalı gibi sosyal medya hesapları tarzı her türlü topluluğun ve grubun reklamını ve/veya propagandasını yapmak yasaktır. Yapanlar sunucumuzdan süresiz olarak yasaklanırlar.

YETKİLİ EKİBE SAYGI

4.1 Yekililerden yetki istemek, destek sisteminde diğer yetkilileri oyalamak, sunucuya hakaret etmek, sunucuyu kötülemek yasaktır. Bu davranışları yapan kullanıcılarımız 1 hafta susturma/yasaklama cezalarından süresiz yasaklamaya kadar ceza alırlar.

4.2 Destek sistemini oyalamak, saloonnetwork.com/destek adresinde spam destek talepleri açmak, başkalarını kendi fikirlerinizi veya şikayetlerinizi destek sisteminden yazmaya örgütlemek yasaktır. Destek sisteminde yetkililere yapılan her türlü saygısızlık, destek talebinin kapatılması, hesabın destek sisteminden engellenmesi ve hatta web sitemize girişin tamamen engellenmesi olarak sonuçlanabilir.

KREDİ YÜKLEME & ÜRÜN ALMA

5.1 Alınan her kredi bağış olarak sayılmaktadır. Kullanıcının gönderdiği bütün para bağış olarak geçmektedir ve bu bağışının karşılığında ona kredi verilmektedir. Mobil/Kredi Kartı ile yükleme yapılırken telefonunuza bankanız ve operatörünüz tarafından gelen onay mesajını onayladıktan sonra krediniz yüklenir. Siz onay vermediğiniz sürece paranız hesabınızdan kesilmez.

5.2  Kullanıcının yapmış olduğu bağışın geri iadesi söz konusu dahi değildir.

5.3  Kullanıcının hesabındaki krediye/kredilere gerektiği zaman yetkililer tarafından el koyulabilir, müdahale edilebilir.

5.4 18 yaşından küçük olan kişiler yalnızca aileleri ile birlikte kredi yükleme işlemi yapabilirler. Aile rızası olmadan kredi yüklenemez. Yükleyenlerden Saloon Network sorumlu olmaz.

5.5 Siteden bağış karşılığı elde ettiğiniz herhangi bir ürünün oyun içerisinde temin edilebilmesi için site profilinizde bulunan sandık kısmına girmeniz gerekmektedir. Sandıktan ürününüzü onayladıktan sonra ürün oyun içerisinde aktifleşir. Ürünü oyun içerisinde aktifleşirken oyun içerisinde çevrimiçi olmalısınız. Aksi takdirde ürünü temin etmede sorunlar yaşayabilirsiniz. Ürünü onaylarken oyun içerisinde bulunmadığınız için ürünün hesabınıza gelmeme durumu olduğunda Saloon Network sorumlu değildir.

5.6 Saloon Network ürünleri yalnızca saloonnetwork.com adresinden temin edilebilir. Başka bir adresten satışa sunulması mümkün değildir ve yasaktır. Saloon Network içeriklerini başka platformlarda satışa sunanlar hakkında hukuki işlem başlatılır.