1.20 Türk SkyBlock Sunucusu Açıldı: BETA Güncellemeleri

0
1046
15 Nisan 2024 13:28

Saloon Network'un 6 Nisan 2024 tarihinde duyurduğu yeni oyunu 1.20 SkyBlock sunucusu alışılagelmişin dışında birtakım güncellemelerle adından söz ettiriyor. İlk açılışta BETA olarak duyurulan 1.20 SkyBlock oyunu, gün geçtikçe geliştirildi ve günümüzde sağlam bir piyasa ve oturaklı bir rekabet ortamıyla artık BETA modundan yavaş yavaş çıkış yapmak üzere. Saloon Network'un yeni oyunu 1.20 SkyBlock'un yeni özelliklerini hep birlikte incelemeye var mısınız?

1.20 Türk SkyBlock Sunucusu

1.20 SkyBlock Tanıtımı

 

Sunucunun yeni oyunu SkyBlock, oyunun 2024 bahar ayları itibarıyla en güncel sürümü olan 1.20 sürümünü taban sürüm olarak kabul ediyor. Bu da oyunun en güncel haliyle oynanmasına olanak sağlıyor. Minecraft geliştiricilerinin her zaman birinci öncelik verdiği bu sürümde oynamak, Minecraft oyuncuları için de bir avantaj. 

Türkiye'den, Azerbaycan'dan ve yurt dışından birçok Türk oyuncunun oynadığı bu sunucuda piyasa emek sistemlere dayalı şekilde hazırlandı. Serverda spawner kasaları olsa da spawner elde etmek çok ama çok zor. Sunucu mağazasında spawner satılmadığı gibi, oyuncuların gelişim sağlaması için AFK sistemlerini kullanması da pek mümkün değil. Saloon Network'un yeni oyunu 1.20 SkyBlock'ta çiftçi veya minyon sistemi gibi oyunu emek piyasadan uzaklaştıran ve oyuncuları tembelleştiren sistemler de yok.

Bu sunucuda herkes kendi el emeğiyle gelişiyor. Güncel olarak çeşitli ada seviyesi veren blokların varlığı, kırıktaş jeneratörlerinden çıkan özel madenler de cabası. Çeşitli istatistiklerde yer alan rekabet oranları da oyuncuları fazlasıyla tatmin ediyor.

Sunucuda köylüler üreyemiyor, aynı zamanda köylülerin verdiği zümrütlerle hızlı şekilde gelişilmiyor çünkü Saloon Network'un SkyBlock serverinde köylüler mesleği bırakmış!

 

Peki SkyBlock'ta nasıl gelişilir? Nasıl para kazanılır?

Saloon Network'un 1.20 SkyBlock sunucusunda gelişmek için birkaç yönteminiz var. Bunlar sırasıyla aşağıdaki gibi sayılabilir:

  • Özel kırıktaş jeneratörünü kırıp hem turnuva sıralamasına girin, hem de özel madenler toplayın. Bu sunucuda kırıktaş jeneratöründen yalnızca kırıktaş çıkmıyor. Belirli seviyelerde açtığınız kilitlere göre kırıktaş jeneratöründen bakır, demir, altın, kömür, kızıltaş, lapis, elmas, zümrüt gibi çeşit çeşit maden çıkarabilirsiniz!
  • Tarım yapın. Saloon Network'te tarım ürünleri ciddi para kazandırıyor. Güncel olarak en çok tercih edilen tarım sistemleri kaktüs, bambu ve havuç gibi farmlardan oluşuyor. Oyuncular bu ürünleri markete satıp para kazanıyorlar. Ayrıca otomatik piston sistemi sayesinde gözlemciye gerek kalmadan, şeker kamışı ve bambu gibi ürünleri de kolaylıkla satabilirsiniz.
  • /warp mobfarmı bölgesine gidip burada mob kesin. Mob farmı alanında bulunan spawnerlardan çıkan mobları kesip markete satarak para kasabilirsiniz.
  • /vote komutunu kullanarak sunucuya oy verin ve sürpriz ödülleri elde edin. Vote sistemi sayesinde sunucuda gerçekleştirilen özel etkinliklere de katılabilirsiniz.
  • Ticarete atılın. Oyunda çeşitli şekillerde elde ettiğiniz ürünleri akıllı fiyatlarda satarak sunucunun tüccarı olun.

1.20 SkyBlock'ta Rekabet Ortamı

Bu ve bunun gibi birçok yöntemle 1.20 SkyBlock sunucumuzda gelişebilirsiniz. Gelişimin ve rekabetin sınırı olmadığı bu sunucuda yıldız sistemi ile de diğer oyuncularla rekabete girebilirsiniz. Yıldız sistemi, oyuncuların beğendikleri adaya verdikleri yıldızlara işaret eder ve en çok yıldızı olan oyunculara özel ödüller verilir.

Rekabet ortamı yalnızca yıldız sisteminden ibaret değildir. /blokbilgi yazarak hangi bloğun adanıza kaç seviye kattığını öğrenebilir ve o bloğu adanıza yerleştirerek sunucunun en yüksek seviyeli adalarından biri olabilirsiniz. Ada seviyesi rekabeti sunucunun en gözde rekabet ortamıdır.

Rekabet yalnızca ada seviyesi ve yıldızlara göre de işlemiyor. /warp eniyiler yazıp gidebileceğiniz bölgede en çok öldürenler, en yüksek beceri puanları, en çok blok kazanlar, en uzun süre çevrimiçi olanlar, en zenginler gibi birçok istatistikte üstlerde olanlar sergilenirler. Bunun yanında /turnuva sistemi sayesinde haftalık rekabetlere de katılabilirsiniz. Ayrıca /warp arena bölgesinde de dönemlik öldürme istatistiği kapışmaları sergilenir.

Rekabet bununla da sınırlı değildir. Belirli koşulları tamamladığınızda rütbe atlarsınız. Sunucuda atlanılacak onlarca rütbe bulunur. En yüksek rütbede bulunan oyuncular en üst sıralarda görünürler ve diğer oyunculara göre daha prestijli olurlar.

 

BETA Ne Zaman Bitiyor?

BETA sürümünün bitişinin önümüzdeki iki gün içerisinde Saloon Network'un resmi X (Twitter) sayfasında duyurulması bekleniyor. Bu konuda ilk haberdar olanlardan biri olmak isterseniz Saloon Network'u X (Twitter) veya Discord üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için giriş yapın.

Diğer Haberler