Minecraft Yapı Fikirleri Serisi #1

0
610
15 Nisan 2024 11:07

Mimarların oyunu Minecraft, milyonlarca oyuncunun build (yapı) yaptığı, sonsuz fikrin gerçekleştirildiği küplerin oyunu. Minecraft oyuncularının hayatta kalma, redstone mühendisliği, hardcore takılma gibi heveslerinin yanında en sık yöneldiği aktivitelerden biri de build (yapı) yapma. Minecraft oyuncuları arasında mimariye özenen ve bu alanda kendini geliştirmeye çalışan oyunculara da mimar veya builder deniyor. Peki başarılı builder veya mimarlar nasıl yapılar yapıyor? Mimar olmak isteyen oyuncular için yapı fikirleri serisinin ilk bölümü sizlerle…

Minecraft nether portalı

Nether Portalı Anıtı

 

Minecraft oyuncularının çoğu nether portallarının oyunun üç boyutundan biri olan cehenneme (nethere) açıldığını bilir. Bu portalı hazırlamak için yalnızca bir çakmaktaşı ve çelik eşyası ile en az 10 adet obsidyene ihtiyacınız olur. Ancak eğer çok daha büyük bir portal istiyorsanız, daha fazla obsidyen toplamanız gerekebilir.

 

Bu içeriğimizde yer alan görselerdeki portal devasa bir boyutta hazırlanmış. Saloon Network Kıta Survival oyununun değerli oyuncularından lil3geee isimli oyuncunun hazırladığı bu portal bir tepeye yerleştirilmiş. Portalın zemininde geniş ve uzun taşlar koyulmuş. Aynı şekilde portalın obsidyenli kısmını da yine taş sütunlarla güzelleştiren mimarımız, tepeye ulaşımı sağlamak için ise taş merdivenler ve parlak end çubukları kullanmış. Kara taşlardan oluşan duvarlar da merdivenleri renklendirmiş.

 

Anıtın Etrafı

Minecraft anıt

Nether portalı anıtının yakınına, farklı bir anıt da yapılmış. Bu anıtın merkezinde bir fener bulunuyor. Fenerin etrafında da çeşitli taş blokları serpiştirilmiş. Havada duran taş sütunlar sanki gökte uçuyor gibi bir görünüme sahipler. Daire zemin yerden 5-6 blok yüksekte kurulmuş, bu zemine ulaşmak için ise yerden yukarıya doğru yarım bloklarla merdiven çekilmiş. Merdivenler toplamda 9 basamak olmuşlar.

 

Farklı Anıt Fikirleri

Minecraft sunucuları arasından mimarlara yönelik avantaj sağlayanlar sıralaması olsa birinci sırada gelecek Saloon Network'te, her gün bu gibi mimari çalışmaları uygulanıyor. Saloon Network oyuncuları hem kendi aralarında hem de yetkililerle istişare ederek yeni, güzel yapılar inşa ediyorlar. 

 

Nether portalı anıtı gibi birçok anıtın yapımını Saloon Network Minecraft Sunucuları'nın oyunlarında görebilirsiniz. Yakın zamanda sunucumuzda Anıtkabir yapımı da başlandı. Anıtkabir yapımının yanı sıra daha birçok anıt da bu sunucuda hazırlanıyor. Fikir almak ve anıtları görmek isterseniz sunucuya kayıt olup giriş yapabilir ve mimarlarla görüşebilirsiniz.

Yorum yapmak için giriş yapın.

Diğer Haberler