Kıta Survival Nedir, Nasıl Oynanır?

Oyunun amacı nedir? Kanyon Survival'ın keyfinize göre birçok amacı olabilir. PvP isteyenler için arenalar hizmetinizdedir. PvP oynamak isteyenler için /clan sistemi bulunmaktadır. Para kasmak, orman dünyasının içinde bir medeniyet kurmak isteyenler için ise claim bilgisi gereklidir. Kendinize ait arazileri alır ve kaktüs farmı gibi farmlar yapıp gelişebilirsiniz. Benim parayla veya PvP ile işim yok derseniz de eğlenmek için güzel binalar, yapılar yapıp mimar rolü alabilirsiniz!

 

Nasıl hızlı bir şekilde gelişebilirim? Oyunda gelişmek için eğer bir PvP'ci iseniz klan kurmalı ve güzel netherit setler toplamalısınız. Bunun için de ister PvP'ci olun ister olmayın, farmlar yapıp para kasmalısınız. Para kasmak için bazı hayırseverlerin /ow ile gidilebilen oyuncu warpları bulunur. Bunun yanında kendinize en basitinden bir kaktüs farmı yapıp para kasabilirsiniz. Para kasmak oyunun en önemli yapı taşlarındandır. Benim parayla ve PvP ile işim olmaz derseniz de kendinize claim alıp güzel binalar yapabilirsiniz. Orman haritasında PvP kapalı olduğu için özgürce ve rahatça kendinize evler, binalar yapabilirsiniz. Orman haritasında tek düşmanınız zararlı moblar iken, end ve nether dünyasında daha tehlikeli insanlar ve yaratıklar bulunabilir. Gelişirken de bunlara dikkat edebilirsiniz.

 

Kanyon Survival'ın normal survivaldan farkı ne? Kanyon Survival oyunumuz Vanilla Survival'dan özel eklentileri ve özel sistemleri ile ayrılmaktadır.

 

Claim nasıl alabilirim? Claim almak için /kit claim yazarak elinize altın küreği alın. Altın kürek ile claim almak istediğiniz alanın bir köşesine sağ tıklayın bunu yaptıktan sonra bu noktanın çaprazında bulunan köşeye altın küreği elinizden bırakmadan tekrar sağ tıklayın. Claiminiz oluşturulmuştur!

 

Ormanda PvP açık mı? Orman bölgemizde orman-spawn bölgemizden kırmızı çizgiye kadar olan bölgede PvP açıktır. Kırmızı çizgiden itibaren PvP kapalıdır.

 

Vote nedir ve nasıl yaparım? Vote (oy) bazı sitelerde sunucumuzu değerlendirip üst sıralarda gözükmemizi ve dolayısıyla reklamımızı yapmamızı sağlayan sistemdir. Vote yaptığınızda bazı hediyeler kazanırsınız. Bu hediyeleri almak için vote verdiğinizde oyunda olmanız gerekmektedir.

 

/skill nedir? Beceriler karakterinizin sahip olduğu ekstra özelliklerdir. Beceriler sayesinde ekstra kuvvet,sağlık,şans,dayanıklılık,hız kazanabilirsiniz. Mana becerileri sayesinde de kazandığınız beceriye göre değişkenlik gösteren özel güçler kazanırsınız. Örnek olarak maden becerisinin özel gücü sayesinde daha hızlı bir şekilde maden blokları kazabilirsiniz.

 

Claimime nasıl birini ekleyip - çıkartabilirim? Claim bölgenize arkadaşlarınızı eklemek için "/trust isim", çıkartmak için "/untrust isim" komutunu kullanabilirsiniz.

 

Vote Partisi ve Mini Event nedir? Sunucumuzda yapılan her "125" votede bir otomatik vote partisi eventi yapılır. Vote partisinde yalnızca vote yapan arkadaşlar ödül elde ederler. Sunucumuzda her gün otomatik olarak gerçekleştirilen eventlerin başlaması için oyun içerisinde en az "10" kişi aktif bulunmalı. Bu eventler 11:00 14:00 17:00 20:00 saatlerinde olmaktadır.

Son Güncelleme: 01 Mayıs 2024 15:18

Bu makale size yardımcı oldu mu?