Saloon Network Üyelik Sözleşmesi

Son Düzenleme: 7 Ağustos 2021
Hizmet Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi
 

Herhangi bir Saloon Network hizmetini kullanmanız veya bunlara erişmeniz durumunda, Saloon Network Hizmet Koşullarını kabul etmiş olursunuz. İşbu Hizmet Şartları ve Üyelik Sözleşmesi siz ve Saloon Network arasında yapılan bir sözleşme niteliğine sahiptir.

 

Hesap ve Kayıt

Saloon Network'e kayıt olduğunuz takdirde Hizmet Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi'ni okumuş ve onaylamış kabul edilirsiniz.
Saloon Network için bir hesap oluşturduğunuzda, bize her zaman doğru, eksiksiz ve güncel bilgiler sağlamanız gerekir. Bunu yapmamak, hizmetimizdeki hesabınızın derhal sona ermesine neden olabilecek şartların ihlali anlamına gelebilir.

Hizmete erişmek için kullandığınız şifrenin korunmasından ve şifreniz Hizmetimizde veya üçüncü taraf bir hizmette olsun, şifreniz altındaki herhangi bir etkinlik veya eylemden siz sorumlusunuz.

Saloon Network sunucusuna kayıt olduğunuz takdirde şifrenizi herhangi bir üçüncü tarafla paylaşmamayı kabul edersiniz. Hemen Güvenlik veya hesabınızın izinsiz kullanımı, farkında olma üzerine bizi haberdar etmelisiniz. Hesabınızı başkasıyla paylaşmanız veya hesabınızın güvenliğini yeterince sağlayamamanız durumunda meydana gelebilecek yetkisiz erişim ve kayıplardan (Sanal İçerik kayıpları da dahil olmak üzere) siz sorumlusunuz.

Kullanıcı adı olarak başka bir kişi veya kuruluşun adını veya yasal olarak kullanılamayan bir adı veya ticari markayı, geçerli bir izin almadan sizden başka bir kişi veya kuruluşun haklarına tabi olan bir adı veya ticari markayı veya başka bir şekilde saldırgan, kaba veya müstehcen bir adı kullanamazsınız. Bu konuda yaptığınız yanlış beyanlardan kaynaklanan herhangi bir kayıp veya zarardan sorumlu tutulamayacağımızı açıkça kabul edersiniz. 

 

Fesih

Hesabınızın askıya alınması veya silinmesi için talepte bulunabilirsiniz. Bunun için saloonnetwork.com/destek adresinden bizimle iletişime geçmelisiniz.

Fesih üzerine, hizmeti kullanma hakkınız derhal sona erecektir. Hesabınızı sonlandırmak isterseniz, hizmeti kullanmayı bırakabilir ve erişimi direkt kesebilirsiniz.

Sonlandırılmış, hizmeti kullanmayı bırakmış veya erişimi kesmiş hesaplar 40 ila 50 gün arasında bütün hizmet kanallarından Sanal içerik de dahil olmak üzere silinebilir. Saloon Network bu hakkı saklı tutar, herhangi bir itiraz söz konusu dahi değildir. Belirtilen süreçten önce geri dönüldüğü takdirde hesabın yaptırım süreci iptal edilebilir, sözleşme en yeni haliyle tekrardan kabul edilmiş sayılıp kaldığı yerden devam edilebilir.

Saloon Network, hizmet koşullarının ihlal edilmesi  halinde, hesabı  iptal edebilir/silebilir, sebep belirtmeden kalıcı olarak yasaklayabilir ya da öndeceden bildiride bulunmadan askıya alabilir, herhangi bir nedenle, hiçbir sınırlama olmaksızın hareket edebilir.

Fesih yapıldığı ve/veya Saloon Network tarafından feshedildiği takdirde,  sınırlı sorumluluk, mülkiyet hükümleri, garanti taleplerinin reddi, tazminat ve sınırlamalar olmayacaktır.

Fesih edilen hesabın kullanıcısı, feshi kendisi gerçekleştirmiş olsun veya olmasın tüm Sanal İçerik haklarını Saloon Network'a devretmiş ve kabul etmiş  sayılır. Herhangi bir hak ve talepte bulunamaz.

 

Sanal İçerik

Saloon Network Hizmetleri'nden Sanal İçerik satın aldığınızda, hediye olarak temin ettiğinizde veya bunları kazandığınızda bu Sanal İçerik'lere dair herhangi bir mülkiyet hakkına sahip olmazsınız.Edindiğiniz Sanal İçerik yalnızca Saloon Network Hizmetleri'nde kullanabilmeniz için sizlere tanımlanan bir lisanstır. Bu lisansın parasal bir değeri olmamakla birlikte Sanal İçerik'in gerçek parayla ticaretini yapma hakkınız yoktur. Satın alınan bir Sanal İçerik'in gerçek para ile başka kullanıcıya devredilmesi durumunda ticarete dahil olan tüm hesapları feshetme hakkı Saloon Network'e aittir. Sanal içerik satın aldığınız takdirde, belirttiğimiz İade Politikası şartlarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.

 

İade Politikası

Saloon Network, satın aldığınız herhangi bir ürün, kredi veya özelliği hesabınıza tanımlamak zorundadır. Hesabınıza tanımlanan bir ürün tanımlandıktan sonra etkinleştiğinden dolayı hiçbir koşulda iade edilemez. Edindiğiniz içeriğin, iade alamayacağınız bilincinde olarak hesabınıza tanımlandığını onaylamış kabul edilirsiniz ve bu durumla alakalı herhangi bir beyanda bulunamaz ve/veya hak talep edemezsiniz.

 

Kullanılabilirlik, hatalar ve yanlışlıklar

Hizmetle ilgili ürün ve hizmet tekliflerimizi sürekli güncelliyoruz. Servisimiz mevcut ürün ya da hizmetleri yanlış fiyatlandırabilir, yanlış tarif edilebilir, ya da kullanılamaz hale getirebilir ve Hizmet Bilgileri'ni güncellemek web sitesinde veya hizmet verdiğimiz herhangi bir yer içerisinde reklam gecikmeleri olabilir. Bir ürün veya hizmetin bu tür bir teklifinin yasal sonuçlara yol açabilecek yasal bir teklif olmadığını açıkça kabul edersiniz.

Fiyatlar, ürün resimleri, teknik özellikler, kullanılabilirlik ve hizmetler dahil olmak üzere herhangi bir bilginin doğruluğunu veya eksiksizliğini garanti edemeyiz. Önceden haber vermeksizin herhangi bir zamanda Bilgileri değiştirme veya güncelleme ve hataları, yanlışlıkları veya eksiklikleri düzeltme hakkımızı saklı tutarız. "Kullanılabilirlik, hatalar ve yanlışlıklar" bölümü mevcut yasal haklara halel getirmez.

 

Yarışmalar, çekilişler ve promosyonlar

Hizmet aracılığıyla sunulan tüm yarışmalar, çekilişler veya diğer promosyonlar (toplu olarak "promosyonlar" olarak anılacaktır) bu koşullardan ayrı kurallara tabi olabilir. Bu kuralları yazılı olarak belirtme zorunluluğu olmamakla birlikte, değiştirme, yürürlülüğe sokma ve gizli tutma hakkı Saloon Network'a aittir.

 

İçerik

Hizmetimiz, bağlantı, depolama, paylaşma ve mevcut bazı bilgileri metin, grafik, video veya diğer bir materyal (İçerik) göndermenize izin verir. Yasallığı, güvenilirliği ve uygunluğu da dahil olmak üzere hizmete gönderdiğiniz içerikten siz sorumlusunuz.

Hizmete İçerik göndererek, bize bu içeriği Hizmet üzerinde ve aracılığıyla kullanma, değiştirme, kamuya açık olarak gerçekleştirme, halka açık olarak görüntüleme, çoğaltma ve dağıtma hakkını ve lisansını vermiş olursunuz. Hizmet üzerinde veya aracılığıyla gönderdiğiniz, yayınladığınız veya görüntülediğiniz herhangi bir İçeriğe ilişkin tüm haklarınızı saklı tutarsınız ve bu hakları korumaktan siz sorumlusunuz. Bu lisansın, İçeriğinizi bu Koşullara tabi olarak da kullanabilecek Hizmetin diğer kullanıcılarına sunma hakkımızı içerdiğini kabul edersiniz.

Paylaştığınız içeriğin, lisansını bize verme hakkınız ve içeriğinizin veya hizmetin, herhangi bir kişinin gizlilik haklarını, tanıtım haklarını, telif haklarını, sözleşme haklarını veya diğer haklarını ihlal etmez.

Aşağıdakileri beyan ve garanti edersiniz:  İçerik sizindir (siz sahipsiniz) veya kullanınımı size aittir ve bize bu şartlarda belirtildiği  gibi hak ve lisans verme hakkına sahipsiniz, hizmetleri kullanım veya erişim halinde içeriğinizin hizmette veya Hizmet aracılığıyla yayınlanmasını kabul eder, hak vermiş sayılırsınız. Ve bu durum gizlilik haklarını, tanıtım haklarını, telif haklarını, sözleşme haklarını veya herhangi bir kişinin diğer haklarını ihlal etmez, etmiş olarak kabul dahi edilemez.

 

Fikri Mülkiyet

Hizmet ve orijinal içeriği (kullanıcılar tarafından sağlanan içerik dışında), özellikleri ve işlevselliği Saloon Network ve lisans verenlerinin münhasır mülkiyetindedir ve olmaya devam edecektir. Saloon Network Hizmetleri'nde yer alan ve/veya Saloon Network'e ait olan platformlarda paylaşılan hiçbir içerik (eklenti, harita, metin, görsel vb.) çoğaltılamaz, harici olarak kullanılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Saloon Network'e ait olan içeriklerin dağıtımı yalnızca Saloon Network kontrolünde yapılabilir.

 

Gizlilik Politikası

Saloon Network, Hizmet'e kayıtlı olan hiçbir kullanıcının kayıt bilgilerini, ip adresini, isim ve soyismini, e-posta adresini hiçbir koşulda sizin rızanız olmadan üçüncü taraflarla paylaşmaz. Kişisel bilgilerinizi yalnızca kanunların gerektirdiği zamanda yasalara sadık bir şekilde değerlendireceğiz. 

Saloon Network kişisel bilgilerinizi web sitesi, çerezler ve oyun içerisinde elde edilen bilgilerden toplar. Saloon Network bu bilgileri şu durumlarda kullanabilir:

  • Yarışma ve etkinliklerde kullanıcı adınızı paylaşabiliriz. 
  • Ceza Sorgulama Sistemi'nde kullanıcı adınızı ve sicilinizi gösterebiliriz. saloonnetwork.com/ceza
  • Kamu yararına gereken durumlarda paylaşılabilir
  • Saloon Network'un yasal zorunluluğu ve mahkeme kararına uyması, kendini savunması adına kullanılabilir
  • Bilgilerinizi Saloon Network Hizmetlerini geliştirmek ve iyileştirmek, sponsorluklar ve reklam faaliyetlerimizde değerlendirmek, sizlere destek vermede iletişimimizi geliştirmek maksatlı kullanabiliriz.

 

Diğer Web Sitelerine Bağlantılar

Hizmetimiz, Saloon Network tarafından sahip olunmayan veya kontrol edilmeyen üçüncü taraf web sitelerine veya hizmetlerine bağlantılar içerebilir.

Saloon Network, herhangi bir üçüncü taraf web sitesinin veya hizmetinin içeriğinin, gizlilik politikaları veya uygulamaları üzerinde hiçbir kontrole sahip değildir ve herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca Saloon Network'un, bu tür web siteleri veya hizmetler aracılığıyla mevcut olan içeriğin, malların veya hizmetlerin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan herhangi bir hasar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

Ziyaret ettiğiniz üçüncü taraf web sitelerinin veya hizmetlerinin hüküm ve koşullarını ve gizlilik politikalarını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

Sınırlamalar

Hiçbir durumda Saloon Network veya tedarikçileri, Saloon Network'ün internet sitesinde bulunan materyallerin kullanılmasından veya kullanılmamasından doğacak zararlardan (bunlarla sınırlı olmamak üzere veri veya kar zararı veya iş kesintisi nedeniyle) sorumlu tutulamaz. Saloon Network veya Saloon Network yetkili temsilcisine sözlü olarak veya bu tür bir hasar olasılığını yazılı olarak bildirilmiş olsa bile bazı yargı bölgelerinde zımni garantilerde sınırlamalar veya dolaylı yoldan olası zararlar için sorumluluk sınırlamaları bulunmadığından, bu sınırlamalar sizin için geçerli olmayabilir.

 

Kasıtlı Zarar Verme

Saloon Network'a 3. Parti yazılım veya programlarla, sanal sunucularla zarar vermek yasaktır. Bunları yapan kişiler Türk Ceza Kanunu'nun 5237 sayılı 244. Maddesi gereğince yapan kişi/kişiler cezalandırılacaktır. (http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=5192)

Bahsi geçen kanun:

Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme

(1) Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(4) Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması halinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.

 

Delil Sözleşmesi

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın kullanıcı adı, şifre, ip kayıtları ile ve bilgisayar kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

 

Kullanım Kuralları

Saloon Network Hizmetleri’ni kullanımınız sırasında Türkiye Cumhuriyeti’nin (veya bulunduğunuz ülkenin) bütün kanun, yönetmelik ve düzenlemelerine uymak zorundasınız. Bunlara ek olarak saloonnetwork.com/kurallar adresindeki davranışlarınız ve yapabilecekleriniz ile ilgili kurallara (Kullanım Kuralları) da uymak zorundasınız. Kullanım Kuralları’nda yazılı olmayan kullanım kuralları da olabilir ve herhangi bir anda haberli veya habersiz bir şekilde Kullanım Kuralları’nı değiştirme hakkımız ve söz konusu davranış Kullanım Kuralları’nda belirtilmiş olsun veya olmasın Saloon Network ilkelerini ve politikalarını korumak amacıyla tedbir alma hakkımız da saklıdır. Geçici olarak uzaklaştırma ve hesabınızın feshedilmesi veya askıya alınması da alınabilecek tedbirler arasındadır.

 

SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ VE UYGULANABİLİRLİK:

Bu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.  

İŞBU HİZMET ŞARTLARI’NI OKUYUP ANLADIĞINIZI VE SALOON NETWORK HİZMETLERİ’Nİ KULLANDIĞINIZ VEYA ONLARA ERİŞTİĞİNİZDE İŞBU HİZMET ŞARTLARI’NIN ÜZERİNİZDE BAĞLAYICI HALE GELDİĞİNİ BİLİYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ.

Son Güncelleme: 01 Mayıs 2024 14:58

Bu makale size yardımcı oldu mu?